بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

اخبار شرکت عیوض تکنیک (شرکت تولیدی صنعتی ابزار دقیق آذرسام)

Post Thumbnail

فیلم آموزش نصب صحیح شیر فشار شکن

 

شرکت تولیدی صنعتی ابزار دقیق آذرسام (با نام تجاری عیوض) از پيشگامان صنعت ساخت تجهيزات کنترل کننده اتوماتيک خطوط بخار ، کنترل کننده هاي سطح مایعات و شیرهای کنترلی در ايران است که همواره تلاش نموده از بالاترین تکنولوژی ها و روشهای ساخت محصول استفاده نموده و در جهت ارتقای کیفیت و کمیت محصولات خود در هر سه گروه شامل کنترل ولو ، لول کنترل و استیم تراپها سعی نموده است. شیرهای فشار شکن نیز یکی از محصولات پر کاربرد در صنایع مختلف میباشد . شیرهای فشارشکن جهت استفاده در انواع سیال ها مانند آب ، بخار ، هوا و ... به استثنای گازهای قابل اشتعال مورد استفاده قرار میگیرد . با عنایت به اینکه نحوه نصب این تجهیز مخصوصاً در سرویس های بخار بسیار اهمیت دارد لذا در این خصوص فیلمی تهیه شده و نکاتی از نصب مطرح شده که به چگونگی نصب صحیح شیر فشار شکن عیوض اشاره شده است.

 

از جمله مواردی در خصوص نصب صحیح شیر فشار شکن حائز اهمیت است جهت نصب شیر فشار شکن است ، در هنگام نصب به این نکته باید توجه داشت که شیر فشار شکن حتما می بایست رو به پایین نصب گردد.

نصب شیر فشار شکن                                                                                                                           

از دو شیر به عنوان ولو ایزوله در قبل و بعد از شیر فشار کردن باید استفاده گردد تا در مواقع خرابی پرشر کنترل ولو، شیر های ورودی و خروجی را بست و از مسیر بای پس  ByPass line  استفاده نمود تا شیر فشار شکنی که دچار خرابی شده است جهت انجام تعمیرات از مدار خارج نمود؛ مسیر بای پس یا همان مسیر انحرافی به این منظور است تا فراید استفاده از بخار در شرایط خرابی شیر فشار شکن دچار وقفه نگردد.

خط بای پس

شیر کنترل دستی یا همان شیر سوزنی تیپ MGV 40-16 از جمله تولیدات شرکت عیوض میباشد که از آن میتوان به عنوان ولو ایزوله استفاده نمود.
شیر سوزنی-شیر کنترل دستی-گلاب ولو

وجود صافی یا همان استرینر در قبل از فشار شکن به جهت جلوگیری از ورود ذرات و جامدات اضافی به الزامی میباشد.

یکی از نکات مهم در نصب PCV ها، لاین خروجی میبایست 1 الی 2 سایز بزرگتر از لاین ورودی انتخاب گردد.

حتما باید توجه داشت که منبع کندانس شیر فشار شکن همواره با آب پر بوده  تا بخار با دیافراگم اکچوئیتور تماس نداشته تا منجر به سوختگی و پارگی دیافراگم نگردد.

برای مشاهده ویدیو نحوه تعویض صحیح دیافراگم اکچوئیتور شیر فشار شکن میتوانید بر روی این لینک کلیک کنید.

 

اشتراک:
Post Author
روابط عمومی
عیوض

شرکت تولیدی صنعتی ابزار دقیق آذرسام (با نام تجاری عیوض) از پيشگامان صنعت ساخت تجهيزات کنترل کننده اتوماتيک خطوطشرکت تولیدی صنعتی ابزار دقیق آذرسام (با نام تجاری عیوض) از سال 1372 توسط آقای مهندس غفار شعبانی تاسیس و در حال حاضر تولید کننده شیرهای کنترلی پنوماتیک ، شیر فشار شکن ، شیر کنترل دما ، شیرکنترل دستی بیلوز سیل ، لول گیج های مغناطیسی، لول ترانسمیترهای مغناطیسی ، لول سوئیچهای مغناطیسی ، لول سوئیچ الکترودی، پرشر سوئیچ ، فلوسوئیچ ، استیم تراپهای فلوتری ، استیم تراپهای ترمودینامیکی ، ایرتراپ ، ایرونت و وکیوم بریکر می باشد.