بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

اخبار شرکت عیوض تکنیک (شرکت تولیدی صنعتی ابزار دقیق آذرسام)

Post Thumbnail

درجه حفاظت و مفهوم IP

 

 

 

 

 

درجه حفاظت و مفهوم IP :
حفاظت در برابر رطوبت و گرد و غبار یا درجه بندی IP بصورت تصویری مطابق جدول زیر می باشد، که در آن عدد اول درجه حفاظت در مقابل ورود ذرات جامد و عدد دوم درجه حفاظت در مقابل نفوذ آب و رطوبت را بیان می کند. بر اساس استاندارد IEC60529 برای نفوذ پذیری اجسام یک  ضریب به نام IP تعریف می شود که مخفف عبارت Ingress Protection  و یا International Protection به معنی «درجه حفاظت بین المللی»        می باشد؛ به این معنا که هر جسم در برابر نفوذ ذرات مایع ، جامد ، گرد و غبار و ... از خود یک نوع عدم نفوذ پذیری یا حفاظت دارد. این نوع حفاظت را با یک عدد دو رقمی مشخص می کنند و هر چه این عدد بیشتر باشد، آن وسیله قابلیت نفوذ ذرات کمتری داشته و یا حفاظت بهتری نسبت به ذرات را دارد. در این عدد دو رقمی، رقم یکان مشخص کننده نفوذ پذیری در برابر مایع و در رقم دهگان به معنای میزان نفوذ پذیری در برابر اجسام جامد و گرد و غبار است.

جهت نمونه محصول لول گیج مغناطیسی شرکت ابزار دقیق آذرسام (عیوض تکنیک سابق) با نام تجاری EYVAZ  که دارای درجه حفاظت با کد IP65 با گواهینامه مرکز متالوژی بنیاد علوم کاربردی رازی میباشد در لینک زیر قرار داده شده است . 

گواهینامه IP لول گیج مغناطیسی 


Post Author
روابط عمومی
عیوض

شرکت تولیدی صنعتی ابزار دقیق آذرسام (با نام تجاری عیوض) از پيشگامان صنعت ساخت تجهيزات کنترل کننده اتوماتيک خطوط بخار ، کنترل کننده هاي سطح مایعات و شیرهای کنترلی در ايران است که در سال 1372 توسط آقاي مهندس غفار شعباني تاسيس گرديد. این شرکت با توسعه تدريجي ظرفيت توليد و زيرساخت هاي علمي و فني خود، ضمن ايجاد اشتغال در داخل کشور ، گام موثري در جهت خودکفايي و قطع وابستگي کشور در زمينه ساخت و تأمين اين تجهيزات برداشته است.